вторник, 28 апреля 2015 г.

Я Миронюк Денис створив цей блог для того, щоб розповісти про прекрасну професію архітектора.

суббота, 25 апреля 2015 г.

Архітектор

Архітектор - це творчий працівник, що створює навколишній світ - він придумує і проектує будівлі, формує міський простір та земельну територію. Архітектор придумує будівлі і споруди. Він надає будівлям художнього зовнішнього вигляду, робить будівлі практичними і безпечними, зручними для житла і роботи людей. Він розробляє свої творіння разом з замовниками, клієнтами та будівельними працівниками. Замовниками проекту є громадські інститути, будівельні фірми, або приватні особи.
Архітектор є дуже відповідальною професією, тому що має відношення до художньої та культурної спадщини людства. Всі споруди - житлові будівлі, громадські будівлі, магазини, фабрики і так далі - повинні виглядати естетично, будуватися з певною метою і бути безпечними.
При перших зустрічах з замовником архітектор повинен з'ясувати його побажання та потреби, дізнатись де буде зводитися споруда, в чому полягає її призначення і який бюджет можна мати у розпорядженні. Отримавши необхідну інформацію, він приступає до складання початкового плану проекту. До доповнень до плану архітектору потрібно накидати ескізи майбутньої споруди. Якщо професіоналізм архітектора влаштує замовника, то вони укладають договір і архітектор відразу приступає до основних проектних робіт. Він робить фіксацію зовнішнього вигляду будівлі і розподіляє приміщення. На кресленнях відображаються всі основні деталі - вентиляційна і опалювальна системи, території біля будівлі, паркувальний майданчик, огородження та озеленення. При плануванні споруди архітектор вибирає матеріали, з яких її будуть зводити. Після того, як підготовлений проект буде готовий, його передають проектувальнику, який повинен зробити розрахунок і відзначити на кресленнях певні деталі. Потім проектувальник вручає будівельникам остаточний план проекту, після чого ті зобов'язані приступити до роботи.
У наш час архітектор і проектувальник мають робочі місця в бюро з наявними креслярськими дошками ікомп'ютерами, з встановленими відповідними креслярськими і проектувальними програмами. Робота триває протягом п'яти робочих днів. При великих замовленнях він може працювати понаднормово у вихідні дні. Архітектор має в основному сидячу роботу, але іноді йому потрібно бувати на своїх об'єктах, щоб простежити за просуванням роботи. Так само його робочий час включає спілкування з клієнтом і прийом замовлень.
Архітектору необхідно володіти хорошим зором, тому що під час креслення очі дуже напружуються. Людині, яка обрала цю сферу діяльності, потрібно бути загально освіченою, знати світову історію культури, філософію, естетику, економіку. Потрібно вміти робити креслення, моделювання, знати основикомп'ютерної техніки, креслярських програм, технологій в проектуванні, матеріали, принципи планування технологічної системи будівлі. Архітектор повинен володіти хорошим окоміром і просторовим відчуттям. У проектуванні потрібне терпіння, вміння творчо підходити до роботи і володіти великою кількістю ідей, які б допомагали в оригінальних архітектурних рішеннях.
Вивчитися на дану професію можна протягом п'яти років в Художніх академіях на відділеннях архітектури та міського планування. У роботі архітектора потрібне постійне самостійне вдосконалення.